ISBN: 978-961-241-948-6
JEZIK: SLOVENŠČINA
AVTOR: Barbara Pešut
CENA: BREZPLAČNO

Barbara Pešut knjige Prvi polčas epub so vam na voljo po registraciji na naši spletni strani

Opis:

Avtobiografija Barbare Pešut ni klasično kronološko delo, ki bi poskusilo zaobjeti življenje ali določeno življenjsko obdobje v linearno, zaključeno celoto, ampak izhaja iz sprotnih trenutkov, v katerih besedilo nastaja. Od tod se avtorica sladostrastno potaplja v spominske epizode, vezane na glasbeno in literarno preteklost ali na ljubezen, na posebne trenutke, preživete v dvoje, a tudi na bolezen, ki vse skupaj preplavlja kot nekakšen protitok, ki pa se mu znova in znova postavi po robu. Ob vsem tem se dotakne različnih življenjskih tem, prikliče odlomek iz svojih kolumn, še raje pa svojo pesem, besedilo pa na koncu zašpili celo z erotično zgodbico, in tako skače »iz svetlega v temno, iz zdravega v bolno, iz pisanega v sivo, iz 1 : 0 v 0 : 1, in to brez reda«, kot pove sama.Knjigo preveva svojstven optimizem, življenje vzbrsti povsod, kjer najde vsaj malo humusa, med spoznanji o minevanju in koncu si svoj prostor takoj izbori nov začetek, tehtnica se med trpkostjo in duhovitostjo vedno znova prevesi na stran drugega, kreativnost pa najde svojo pot v še tako nemogoči situaciji, ki jo res omejuje vse bolj napredujoča bolezen multipla skleroza, toda onstran nje obstajajo številne nebrzdane človeške pokrajine. In na koncu, ko potegnemo črto, nas obide, da je Prvi polčas ena sama pretresljiva ubeseditev erosa-tanatosa. Na način, kakršnemu še nismo bili priča.

...... Avtobiografija Prvi polčas: Slastne četrtine po pisateljičinih besedah bolj spominja na roman, saj pripoved ne teče v urejeni časovni liniji, ampak se podi sem in tja ... Prvi vladni polčas - RTV 4D ... . Koplje po mislih, ki vznikajo, kakor se jim zdi, enkrat iz preteklosti, pa spet iz sedanjega trenutka, vmes pa se prav tako brez reda vrine še kakšna njena pesem ali ... Prvi polčas : slastne četrtine. Pešut, Barbara, 1964-Vrsta gradiva - knjiga ; neleposlovje za odrasle Izdaja - 1. izd. Založništvo in izdelava - Ljubljana : Modrijan, 2016 Jezik - slovenski ISBN ... Barbara Pešut ob izdaji avtobiografije z naslovom Prvi polčas o življenju točno ta ... PRVI POLČAS :: Modrijan ... . izd. Založništvo in izdelava - Ljubljana : Modrijan, 2016 Jezik - slovenski ISBN ... Barbara Pešut ob izdaji avtobiografije z naslovom Prvi polčas o življenju točno tako kot je, spontano, iskreno, osvežujoče in neposredno. Z Barbaro se je pog... Srečanje z Barbaro Pešut ob izidu avtobiografije Prvi polčasBarbara Pešut o sebi in življenju govori neposredno, neprizanesljivo, zabavno, strastno. Na horiz... Potem ko se je prvi polčas končal brez golov, je Tigres v 52. minuti izvedel ključno akcijo za zmago. Carlos Gonzales je stekel na podajo v kazenski prostor, ob tem pa ga je z rokama oviral Luan, kar je paragvajski napadalec znal izkoristiti in je končal na zelenici, njegovo moštvo pa je imelo na voljo enajstmetrovko. Prvi polčas je bil zelo napet. Z golom so ga odprli Mariborčani in preko Adriana Miličevića povedli z 1:0. Zelo je bil razpoložen vratar Mark Ferjan, a so kljub temu v naslednjih minutah Ormožani prišli do visoke prednosti, saj so gostitelji v napadu delali preveč napak. ''Prvi polčas'' brez prejetega zadetka Slovencem . Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev. 4. termometer Avtor: Uroš Iskra Slovenski futsalisti so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za SP v velenjski Rdeči dvorani z 2:0 premagali izbrano vrsto Češke in si pred povratnim ... Tretji polčas - TV Celje ... Prvi hotel v vesolju: odprtje napovedujejo že za leto 2027 #video. Trendi Urška Alič: Korona mi je veliko vzela, še več pa mi je dala #video. Trendi Giulianijeva hči obožuje seks v troje: Zaradi tega sem boljša oseba. Trendi Ljubljanski maraton - poročilo: prvi polčas. Avtor: Mojca Vesel na 3. novembra, 2015. 25.10.2015 sem pretekla svoj trinajsti maraton po vrsti. Navkljub številki 13 - uspešno. Nisem kapitulirala. In to je bil ravno 20. Ljubljanski maraton. Odlično! Ljubljanski maraton namreč enostavno ne more razočarati. Prvi polčas s 150 točkami V uvodni četrtini sta ekipi prikazali enakovredno košarko. Pri Dallasu je bilo znova veliko bremena na Dončiću, ki je dosegel 8 izmed prvih 11 točk svojega moštva za vodstvo z 11:5. V nadaljevanju se je pri gostih razigral prvi zvezdnik Stephen Curry in četrtino končal s 15 točkami, dvema več od Dončića ... Izdala avtobiografijo leta 2016, pri Založbi Modrijan, z naslovom PRVI POLČAS. Izdala zbirko 19. erotičnih zgodb, leta 2018, pri založbi Primus, z naslovom JEBOPISI, opremljeno s stripi Adama Macherja. Izdala biografski roman, leta 2019, pri založbi Primus, z naslovom PISMA IZ JLA....